Prázdninová denná športová škola

Prázdninová denná športová škola
Priebeh Prázdninovej dennej športovej školy /PDŠŠ/ očami trénera Mgr. Milana Kováča
Štvrtok 22. augusta
"Na Prázdninovej dennej športovej škole prebehla v súlade s Programom tejto akcie pre deti beseda s Majstrom sveta vysokoškolákov z roku 2010 Pavlom Svčkom a Majsterkou Europy do 16 rokov Zuzanou Svrčkovou. Deti položili veľa otázok na to čo ich zaujímalo. Najväčší záujem bol o medaile, ktoré si aj vyskúšali. Okrem besedy sa deti dozvedeli čo z histórie Dukly Trenčín a jeho vzpieračského oddielu. Na záver dňa prebehla autogramiáda. "

Pondelok 26. augusta
"Deti sa úspešne zapájajú do programu. Ich hravosť je závideniahodná, lebo sa už hrou naučili základné cvičenia z Projektu zdravá chrbtica. Vykluli sa z ních aj umelci, keď spracovávali voľne tému OH a vzpieranie. Škoda, že počasie neprialo už tradičnému maľovaniu na asfalt. Zaznamenali sme aj zlepšenia v skoku z miesta a v hode medinbalom, k čomu im gratulujeme. "

Utorok 27. augusta
"Program sa naplňuje, počasie nám nepraje. Dnes boli súťaže poobede, kedy vykuklo aj slnko. Deti súťažili v hodoch s medicimbalom a v skokoch. Tiež sme vyriešili vybrané príklady matematickej olympijady pre 2.a 3. ročník ZŠ.Ďalej sa uskutočnil futbalový turnaj medzi dievčatmi a chlapcami, v riadnom čase bol výsledok nerozhodný 6 ku 6, na jedenástky vyhrali chlapci 5 ku 2. Na záver boli súťaže vyhodnotené a víťazi odmenení. Zajtra sa ozvem, máme v pláne Športové súťaže a na záver spoločnú opekačku s rodičmi na Kubrici. Len, aby nám prialo počasie."
Streda 28. augusta
"Dnes podľa predpovedí pršalo, no PDŠŠ bola na túto variantu pripravená! Dopoludnia preteky v skokoch a cvičenie na krásu trh a nadhod. Namiesto turistiky futbal, vyhrali zaslúžene chlapci. V skokoch mladších 2005/2006 zvíťazila Laura Svrčková, druhý Matej Bubeník, tretí Oleg Nagy, štvrtá Dorotka Vojtíšková. V starších 2002/2004 zvíťazil Sebastián Cabala, druá Viktˇoria Motlová, tretí Alex Maláň a štvrtá Natalia Bebejová. V cvičení na presnosť a krásu prevedenia v thu a nadhode bolo poradie zhodné ako v skokoch. Čo je udivujúce aj tí čo predtým nikdy nedržali v rukách BABY BARBEL dokázali splniť prísne kritéria ba dokonca dostali najvyššie hodnotenie 15 bodov. Po odpoludňajšom odpočinku sme sa presunuli ku krbu, kde sme si opekali špekáčky a veľmi chutili, okrem toho sme odovzdali deťom ceny za víťazstvá v súťažiach a Certifikát účastníka 1.Prázdninovej dennej športovej školy.
Pri záverečnej opekačke sme sa pýtali detí, čo sa im najviac páčilo? Zvíťazila plavareň, preteky v cvičeniach s Baby Barbell boli druhé, ale pred futbalom!"

Na záver
Za 8 dní plných športu, poriadateľovi rodičia vyslovili poďakovanie a uznanie. Deti boli spokojné a zostáva nám veriť, že iskierka lásky k športu nami vykresaná bude aj v školskom roku tlieť a deti v dennej praxi budú využívať naučené praktické cvičenia z Projektu zdravá chrbtica!


 
Informácie                                              PROGRAM                                Prihláška